HAKKIMIZDA
2003 yılında kurulan Şengül Hukuk Bürosu, alanında Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarındandır.

Genel

2003 yılında kurulan Şengül Hukuk Bürosu, alanında Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarındandır. Büromuz özellikle Ankara ve İstanbul’da faaliyet göstermekte olup ulusal ve uluslararası şirketlere butik konseptte hizmet vermektedir.

Büromuzun temel faaliyet alanları Ticaret ve Şirketler Hukuku, Bankacılık Hukuku, Enerji Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İnşaat Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Kira Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ceza Hukuku, Vatandaşlık Hukuku ve İcra Hukukudur.

Bu kapsamda büromuz; şirket kuruluşu, şirketlerin genel kurul süreçlerinin ve buna bağlı davaların yürütülmesi, proje finansmanı, banka kredi sözleşmelerinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklar ile kredilerin tasfiyesi ve yeniden yapılandırılması, kat karşılığı inşaat sözleşmelerinin hazırlanması ve buna bağlı hukuki uyuşmazlıklar, iş sağlığı ve güvenliği hukuku, sosyal güvenlik hukuku ve SGK nezdinde yapılması gereken iş ve işlemlerin yürütülmesi, iş kazalarından kaynaklanan her türlü uyuşmazlıklarda işçi – işveren vekili sıfatıyla davaların ve idari süreçlerin yürütülmesi ve vatandaşlık işlemleri alanlarında uzmanlığıyla tanınmaktadır.

Büromuz her biri iyi derecede yabancı dil bilen, alanlarında uzmanlaşmış avukatlardan oluşan kadrosuyla, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren danışman ve partnerleri ile çalışmaktadır.

Büromuz, uzman ve tecrübeli kadrosunun gösterdiği maksimum özen ve titiz hazırlık süreci ile yürütülen dava takibi ve tüm danışmanlık hizmetlerinde ve yine sulh görüşmelerinde son derece olumlu sonuçlar alarak bu alanlarda güvenilir bir büro olarak öne çıkmaktadır.

Müvekkillerimiz

Şengül Hukuk Bürosu, hem Türkiye’de hem de yurtdışında yatırım yapan yerli ve yabancı müvekkillerinin ihtiyaçlarına özel olarak avukatlık ve danışmanlık hizmeti sağlayan bir hukuk bürosudur.

(*) Avukatlık kanunu ve meslek etiği gereği müvekkilerimize ilişkin bilgiler paylaşılmamıştır.